PARİS’İN ÇILGIN GECELERİ

DSCN4815 geceye katılan bir mazohist travesti

 Fetişizm ve BDSM, yani Sado – Mazo ilişkiler insanların cinsel davranışları içinde var olan tavırlarıdır. Eğer bu davranış biçimleri belli bir yaygınlıkta olmasaydı, bu konularda ne bu kadar çok dergi yayınlanır, ne de bunca kitap yazılırdı.

DSCN4813

 hepsi lateks kıyafetler giyinmiş bir gurup, ortadaki kadının ayakları altında bir adam var

Batılı toplumların vardığı özgürlük düzeyi, bu tür ilişkilerin rahatça yaşanmasına izin verirken, doğuya doğru gidildikçe bu yaşantılar ya özel toplantılarla “gizli” olarak sürdürülüyor, ya da salt aile içinde, karı – koca arasında ve kimi zaman da taraflardan birisinin “rızası” olmadan uygulanıyor ki, biz buna “aile için şiddet” diyoruz.

İnsan yaşamının hemen hemen yüzde ellisini oluşturan cinsel yaşamı, ne kadar toplumsal baskıya alınırsa, toplumdaki şiddet o denli artacaktır.

DSCN4807 DSCN4806

Yazmakta olduğum “Paris Sokaları” kitabında yer alacak olan, Seine nehrinin kenarına demirlemiş gemilerden birisinde, dün gece “Nuit Elastique” adıyla bir fetiş gecesi vardı. Türkçeye tercüme ederken “ESNEK GECE” diyebileceğimiz bu geceye katılanları üçe ayırmak mümkün, çiftler, kadınlar ve travestiler/transeksüeller, erkekler.

DSCN4814 DSCN4826

Fotograf çekmenin pek mümkün olmadığı böyle bir gecede, insanların cinsel fantazilerini nasıl yaşama geçirdiklerini izlemek gerçekten ilginçti, ancak meseleye cinsel fantazilerden çok “toplum sağlığı”  açısından baktığımızda çok daha derin ve doğru bir etki görebiliyoruz, çünkü insanların çılgınlığa varan davranışlarını uygulayabilecekleri ve onlar gibi düşünen insanların buluşabildiği yerler var Paris’te (bütün Fransa’da hatta bütün Avrupa’da var bunlar).

Böylelikle mazohist zevkleri olan bir kadın ile, sadist bir erkek buluşabiliyor ve bu arzularını uygulayabiliyorlar. Ya da mazohist – köle ruhlu bir adam, böyle bir mekâna gelerek ondan hoşlanan bir kadınla buluşup, yaşamının sonrasında daha kendine uygun bir yaşamı sürdürebilmek olanağını elde edebiliyor. Siz yaşamını köle olarak, emir altında sürdürmekten cinsel haz duyan pek çok kadın ve erkek olduğunu biliyor muydunuz?

DSCN4812

Fetişizmin sınırı yok, cinsel davranışlarda da sınır yok. Aklınıza gelmesi, oturduğunuz yerde mümkün olmayacakmış gibi duran pek çok davranışın insanlarda var olabileceğini, ancak böyle bir gecede görebiliyorsunuz. Örneğin, lateks giyim kuşamı ile kendisini “noel anne” kılığına sokmuş bir kadın, elinde resim taşımaya yarayan kocaman bir tüp ile geliyor ve daha sonra kendisi gibi sadist olan bir başka arkadaşına bu gece için getirmiş olduğu farklı kamçılarını tek tek o tüpten çıkartıp gösteriyor, daha sonra karşılarına gelen çırılçıplak bir mazohist adam bu kamçılar ile, o kadınlar tarafından kamçılanıyor. Gördüklerinizi, eğer bir Arap ülkesinde caddede yapılırken görseniz, dünya hukuk sistemini ayağa kaldıran görüntüler diye, günlerce basının gündeminden düşmeyebilir, ama burada tarafların ikisi de halinden memnun

Kadın ayaklarına hayran ve ayakkabılarının kokusundan cinsel tad alan bir adamı düşünebiliyor musunuz? Ben düşünemedim, ama gördüm…

DSCN4808

Cinsel davranışların kendisine has bir de giyim biçimi var, Fransa’da bu işin modası, özel mağazaları, dergileri de var. O giyimlerin  sergilendiği böyle bir geceyi, insaların nerelerde, nasıl buluşup, neler yapmakta olduklarını OĞLAK YAYINLARINDAN çıkacak olan PARİS SOKAKLARI kitabımda uzun uzun anlatacağım…

Reklamlar

Yorum bırakın

Filed under Fotograflar, PARİS'TEN HABERLER, TANITIMLAR & DUYURULAR, YAZILAR

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s