GERÇEKLE YÜZYÜZE KALMAK

memurlarin_siyaset_yasaginin_kaldirilmasi_teklif_edildi_dc4d6

Eğer gerçekle yüzyüze kaldığınız zaman  bunu sindiremiyorsanız ve gerçeği kabul edemiyor, ya da etmiyorsanız, o zaman ruh sağlığınızda sorun var demektir.

 

Türkiye bugün kendi gerçeği ile yüzyüzedir!

 

76 milyon olduğu söylenen nüfus, kadırılmış, yalanlarla beslenmiş ve dolandırılmıştır.

 

Ekonominin iyi gitmediği aşikârdır… Çünkü bir kriz karşısında sıcak para Türkiye’yi terk etmeye başlamış, yeni sıcak para girişi durmuş, yabancı para birimleri beklenenin üzerinde değer kazanmaya başlamıştır.

 

Demek ki gayri safi milli hasıla ile kişi başına düştüğü söylenen değerler gerçeği yansıtmamaktadır. Yani insanımıza YALAN söylenmiştir.

 

Ama o nedenle, ama bu nedenle, ortada yolsuzluklar olduğu iddaları vardır.

 

Bu iddalar nedeniyle bakanlar istifa etmiş, bazı AKP’li milletvekilleri partilerinden, bu konuyu öne sürerek istifa etmişlerdir. Atasözümüz var YANGIN OLMAYAN YERDEN DUMAN ÇIKMAZ! Demek ki bir mesele söz konusudur…

 

Bir bakan çocuğunun evinde bir dolu kasa bulunmuştur, bir diğerinin evinde ayakkabı kutularında pek çok yabancı para ele geçirilmiştir. Telefon konuşmalarının kayıtları vardır. Bir bakan istifa ederken “talimatları başbakandan aldım” diyecek kadar  açık konuşmuştur. Demek ki ortalıkta soruşturulması gereken bir ya da birden çok yolsuzluk vardır.

 

Bu yolsuzlukların olduğu ortadayken, bu işe bakan pek çok cumhuriyet savcısının yeri değiştirilmiş, pek çok polis tayin edilmiş ve polisin üst düzeyinde yoğun bir atama furyası yaşanmıştır. Bunları yapan hükümet olduğuna göre, delilleri karartma, yok etme ve olayı ört pas etme işini hükümet kendisi üstlenmiştir.

 

Başbakanın oğlu hakkında resmi ya da gayri resmi pek çok şüphe söz konusudur, böyle bir durumda başbakanlık makamını işgal eden kişiye düşen davranışı benim söylemem yakışık almamalıdır.

 

Hükümet, AKP Hükümeti ve bizzat başbakanın kendisi GERÇEKLER İLE YÜZYÜZEDİR! Böyle bir durumda İSTİFA ZORUNLUDUR

 

Eğer Başbakan ve hükümet istifaya yanaşmıyorsa, o zaman Cumhurbaşkanının bu istifayı talep etmesi GEREKİR.

 

Eğer Cumhurbaşkanı böyle bir davranışı, kendi özel siyasi hesaplarından ötürü yapmıyor, ya da yapamıyorsa, o zaman onun o makamdan istifası daha doğrudur.

 

Bütün bunlar olamıyorsa, o zaman TBMM’indeki muhalefet milletvekillerinin tümüyle sine-i millete dönmesi ve Türkiye’yi erken seçime götürmesi gerekir.

 

Şu andaki gerçek, yüzyüze olduğumuz gerçek, haramilerin iktidarının Türkiye’yi çok yakında bir yerel seçime götüreceği gerçeğidir.

 

Hırsızlıkla suçlanan bir hükümetin yapacağı seçimlerde neler olabileceğini düşünmek bile zor ve kötüdür. Bugün para çalan, yarın oy çalmaz mı? Bugün para çaldığı için suçlanan, yarın seçimlerde yolsuzluk yaptığı için suçlanmayacak mı?

 

Hükümet yargı ile kavgalıdır, yargı ile kavgalı olmak demek rejim ile kavgalı olmak demektir.

 

Hükümet internete yasaklar koymayı denemektedir, bu haberleşme ve söz söyleme özgürlüğüne kasıttır, faşist bir davranıştır.

 

Başbakanın bu gerçeklerin farkında olmadığını düşünmek olanaksızdır, eğer düşünemiyorsa, o zaman zaten durum iyice kötüdür, çünkü ruh sağlığında sorun olduğuna işarettir ve bu durumdaki bir insanın ülkeyi yönetiyor olması kabul edilemez.

 

Polisin, sokaklarda hakkını isteyen halkın üzerine yürümesi, gaz ve su sıkması SUÇ halini almıştır, Polis bu vebalin altından kalkamaz duruma gelmiştir.

kiyafet-eylemine-katilan-ogretmenler-dikkat

 

Kısacası Türkiye devletsiz bir yapı ile karşı karşıyadır ve artık sivil itaatsizlik, hakları yok sayıLmakta olanlar için, YANİ HEPİMİZ İÇİN hak haline gelmiştir.

sivil-itaatsizlik-2

Fenerbahçe başkanının almış olduğu cezaya karşı, vermiş olduğu cevap çarpıcıdır…

 

Onun cevabını bir spor kulübünün başkanının cevabı olarak değil, bugünkü Türkiye’de yaşamakta olan bir vatandaşın cevabı olarak değerlendirmek gerekir.

 

Türk Yargısının vermiş olduğu kararı tanımamak SİVİL İTAATSİZLİĞİN bir örneğidir, güvensizliğin dışavurumu olan bu durum, hükümet delilleri yok etmeye çalışıtıkça ve yolsuzlukları ört pas etmeyi denedikçe ve güçler ayrılığı ilkesini yok saymayı sürdürdükçe yaygınlaşarak devam edecektir ki, bu bir ülke için FELAKETİN BAŞLAMA NOKTASIDIR…

Reklamlar

Yorum bırakın

Filed under YAZILAR

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s