EYVAH! EYVAH!

 

tayyip_erdogan_padisahligini_ilan_etti_h5586

Hemen hemen her yazımda, okura yurt dışından birşeyler anlatmayı, Türkiye’nin buradan nasıl görüldüğünü aktarmayı deniyorum. Gazeteciliğin temelinin “habercilik” olduğu bilinci ile, ahkâm kesmektense, haber içerikli yazılar ile sizlere ulaşmayı deniyorum.

Ancak, geçtiğimiz hafta Recep Tayyip Erdoğan’ın (RTE) Ankara ODTÜ yolunun açılışında söylemiş oldukları, “bunlar ateist, bunlar terörist” demesi, bendeki bardağın taşmasına neden oldu…

RTE artık ne dediğini bilmez bir halde sağa sola çarpan, ülkenin geleceğini hiçe saymış birisi olarak bağırıp duruyor ve önümüzdeki günlerde Türkiye böyle bir hükümet ile yerel seçimlere girecek… Eyvah ! Eyvah

Yolsuzlukların, hırsızlıkların üzerini örtebilmek için biat etmiş meclis çoğunluğuna el kaldırtarak yasalar çıkartan, cumhurbaşkanını “noter”leştiren ve ülkeyi enlemesine de, boylamasına da bölük pörçük eden RTE, eğer bu seçimlerden “cahilleştirdiği” ve “özellikle beslediği” kitlesinin oyları ile galip çıkarsa Eyvah! Eyvah!

tayyip-erdogan-i-karsilamaya-giden-tuhaf-seyler_550834

Muhalefetin, tümüyle ve şimdiden bir “koalisyon” mantığı ile bütünleşmesi ve seçimleri önde bitirip, Türkiye’yi erken genel seçimlere taşıması ve oradan da galip çıkması gerekiyor, aksi halde ne RTE’nin çılgın projelerinin yaratacağı çevre yıkımlarından, ne de ülkenin günden güne artan ve derinleşen bir kaosa sürüklenmesinden kurtulamayız.

Sürüklenmekte olduğumuz kaos yalnızca ekonomik bir çöküntü olsa umurumda değil, sonunda fakir bir ülke oluruz, olur biter… Ama içine düşmekte olduğumuz kaos sosyal bir kaostur ki ondan kurtuluş pek kolay olmaz, ülkenin insanlarını sokağa dökmeye çalışan bu zihniyet çok büyük bir tehlikeyi tetikliyor, bunu görmezden gelemeyiz.

RTE’ın davranışlarını çıplak gözle izlediğiniz zaman, onun davranış bozukluğu içinde olduğunu, bir politikacının davranışlarının bile bu kadar sapkın olamayacağını görebilirsiniz.

200px-RecepTayyipErdogan_Istanbulda

RTE artık kendisini halife-padişah olarak görüyor, evlatlarını bir anlamda katletmeyi bile göze aldığına göre, bu gücünü nerede ve nasıl kullanmayı sürdüreceğinin hesabını bizim gibi “normal” düşünen insanların kavrayabilmesi ve öngörebilmesi olanaksızdır ve asıl tehlike de zaten buradadır. Eyvah ! Eyvah!

Reklamlar

Yorum bırakın

Filed under HABERLER, PARİS'TEN HABERLER, YAZILAR

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s