TBMM’i BAŞKANI SAYIN CEMİL ÇİÇEK’E AÇIK MEKTUP

Sayın Cemil Çiçek,

Hiçbir siyasi görüşünüzü onaylamadığımı önceden belitmekte yarar umuyorum. Bu yazım ile sizi hedef almamın nedeni de TBMM’i başkanı olmanızdan ötürü değildir!

Siyasi geçmişinizi ve kişiliğinizi, 47 yıla yaklaşan bir süredir, bu ülkede gazetecilik yapmakta olan birisi olarak, aşağı yukarı bildiğimi düşünüyorum. Aşağı yukarı diyorum, çünkü AKP iktidarı sırasında kirlenip kirlenmediğinizi bilmiyorum

Tüm iyi niyetimle, hiç bir pisliğe bulaşmadığınızı düşünerek, Türkiye’nin içine düşürüldüğünü bugünkü durumda sizin “deneyimli bir politikacı” olarak yapabilecekleriniz olduğunu, kamu oyuna nefes aldırcak söylemler geliştirebileceğinizi umuyorum.

Herşeyden önce sizin ve sizin gibi düşündüğünü bildiğiniz arkdaşlarınız ile derhal AKP’den istifa etmenizi ve bunu kamu oyu ile paylaşmanızı öneriyorum.

Onun ardından da Türkiye’nin temel yarası olan adaletsizliğin üzerine gitmek üzere, en hızlı ve en etkin çabalara muhalefet ile birlikte girişmenizi bekliyorum.

Sayın Çiçek, Türkiye’yi yönettiğini varsayan başbakan hergün suç işlemektedir, polisi bir suç örgütü haline getirmiştir. Bugün (12 Mart 2014) Berkin Elvan’ın cenazesinde ortaya çıkan görüntü, Türkiye’nin ne kadar üzgün, ne kadar kızgın ve ne kadar özgürlüğe susamış olduğunun çok açık seçik belgesidir, bunu görmezden gelmek ve bunun için çaba sarfetmemek sizin düzeyinizde bir siyasetçiye yakışmaz.

Türkiye lâik demokratik bir hukuk develtidir ve Recep Tayyip Erdoğan bu ülkeyi bambaşka ve bizim bilemediğimiz bir karanlığa doğru hızla itmektedir. Başbakanın kendisi, bakanları ve milletvekillerinin bazıları insanların anlayamadıkları boyutlarda yolsuzluklarla suçlanmaktadır, bu konuda ortaya atılan yasal ya da yasal olmayan dinlemeler vardır ve bu ses kayıtlarının doğru olup olmadıkları bağımsız uluslararası kurumlarca tescil edilmemiş, bu konuda da hiç bir çabaya girişilmemiştir. Oysa hukuk devletinde şeffaflık esastır. Bu yolsuzlukların gerçek olup olmadığı en kısa zamanda bağımsız yargıya havale edilebilmelidir.

Başbakan Gezi Direnişi’nden bu yana polislerin davranışlarını kutlamakta onları kahraman ilan ederek halkın çocuklarını, halk ile karşı karşıya getirmekte ve orantısız güç kullanımını yaygınlaştırtmaktadır. Bunun böyle devam etmesi durumunda neler olabileceğini sizin siyasi geçmişiniz ve bilginiz size söyler, olaylar çok tehlikeli boyutlara tırmanmakta ve halkın sabrı tükenmektedir

Önümüzdeki seçimleri ve onun sonuçlarını beklemek tam bir siyasi aymazlıktır, bunun böyle olduğunu siz çok iyi biliyorsunuz, bundan eminim, çünkü tarihte kimlerin sandıklardan nasıl çıktığını okumuşluğunuz olduğu gibi, yakın tarihimizde de sandıkların neye ne kadar yaradığı ortadadır.

Türkiye bir “korku krallığına” dönüştürülmüş, vicdansız, deneyimsiz, zavallı bir takım insanların siyasette ortaya çıkmasına neden olmuştur. Buna dur diyecek güç ve bilgiye, deneyime sahipsiniz.

Bu ülke için düşünen bir gazeteci olarak sizi göreve davet ediyorum

Selamlarımla

Reklamlar

Yorum bırakın

Filed under SİYASİ YAZILAR, YAZILAR

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s