DEVLET YOK ARTIK

Evet, Türkiye Cumhuriyeti Devleti artık yok!

Ben gazeteciyim. Yayınlanan kasetlerin yasal dinlemeler olup olmadığı beni ilgilendirmez. Beni ilgilendiren, konuşanların kimler olduğudur, konuşmaların içeriğidir

T.C. Hükümeti’nin başbakanının oğlu ile yapmış olduğu konuşma alenen ortalıkta durmaktadır ve kimse yalanlamamıştır.

Kasetlerin montaj vs olmadığı açık seçik belli olmuştur ve bu ülkenin Cumhuriyet Baş Savcısı henüz harekete geçmemiş, başbakanın vatana, vatandaşa ihanet ettiğini açıklamamıştır..

T.C. Hükümeti’nin içişleri bakanı, başbakanlık müsteşarı iken yapmış olduğu telefon görüşmelerinde, muhattaplarını yasa dışı eylemlere zorlamıştır, bu kasetler ortadadır ve yalanlanmamıştır. BU İÇİŞLERİ BAKANINI T.C. NİN CUMHURBAŞKANI HENÜZ AZLETMEMİŞTİR. Onun kendiliğinden istifa etmeyeceğini artık herkes bilmektedir

Cumhurbaşkanı istediği zaman hükümete başkanlık edebilir, bu yetki ve sorumlulukları dahilindedir, hatta hükümetin istifasını bile isteyebilecek konum ve durumdadır. Ama Cumhurbaşkanı yalnızca noterlik yapmakta yasa dışı yasalara mühür basmaktadır.

Hali hazırda hükümet etmekte olan T.C. Hükümeti yolsuzluklara boğulmuştur, polise vur emrini kendisinin verdiğini alanlarda avaz avaza ifşa eden başbakan, gencecik bir çocuğun ölümünden olduğu gibi, Gezi Direnişi sırasında ölenlerin de sorumlusudur. Bu başbakan, meydanlarda acılı aileleri teröristlikle suçlamakta insanları sokağa dökmeye uğraşmaktadır.

Türkiye bu durumda, bu gerilimli ortamda seçimlere gitmemelidir.

Öncelikle başbakan istifa etmeli ya da aklı başında, vicdanı olan, pisliklere bulaşmadığından emin olan milletvekillerinin oyları ile güvensizlik oyu sayesinde hükümetten uzaklaştırılmalıdır.

Ardından kurulacak bir geçici hükümet ile ülke sakinleştirilmeli, hukuk düzene sokulmalı ve yolsuzluğa bulaşanların tümü adalete teslim edilmelidir

Türkiye, ancak sakinleştikten sonra genel ve yerel seçimlere gidebilir, aksi halde insanlar sokağa dökülecek ve ülke onarılamaz yaralar alacaktır.

Gençlerin sokaklarda polis tarafından ya da yandaş milislerce öldürülmesine karşı çıkmak, ülkeyi kaosa boğmamak için AKP içindeki vicdanlı ve namuslu milletvekillerinin derhal harekete geçmesi gerekmektedir, aksi halde onlar da olacak olanların vebalini taşıyacaklar, aynı suçların ortağı olacaklardır.

Korkunun ecele faydası yoktur!

Reklamlar

Yorum bırakın

Filed under YAZILAR

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s