Kemal Kılıçdaroğlu’na açık mektup

187558_kemal-kilicdaroglu

 

Sayın Kılıçdaroğlu,

Başında bulunduğunuz anamuhalefet partisinin genel başkanı olarak, partili milletvekilleriniz ile birlikte, eğer bugün Taksim Meydanı’na gitmek isteyen Gezi Direnişçilerinin yanında, önlerinde olsaydınız, faşist iktidarın, eli kanlı polisleri halkın üzerine gidemezdi!

Farkındayım, bu eylemlerde açılan marjinal siyasi gurupların bayrakları sizi rahatsız ediyor olabilir, ancak bugün Türkiye’nin geldiği durum ÇOK farklıdır. Bu durumun da farkında olduğunuzu biliyorum, ancak eylem planlarınızın yeterli olmadığı görüşündeyim.

Bugünkü iktidara, onların dilinden cevap vermeyi artık bir kenara bırakın lütfen. Yeni bir dil geliştirmenize de gerek kalmadı, Gezi Gençliği bu dili sizin için oluşturdu bile. Onlara sahip çıkın, sözle değil eylemle sahip çıkın, bırakın polis sizin üzerinize saldırsın, eğer bunu da yapabilecek kadar ileri gidebiliyorlar ise, o zaman zaten demokrasi tümüyle rafa kalkmış demektir, o günden sonra da ona göre önlemler alırsınız/alırız. Ancak bu adamların önüne geçmek sizin görevinizdir,vazgeçemeyeceğiniz sorumluluğunuzdur, parti genel merkezinden yapacağınız hiç bir açıklamanın artık değeri kalmamıştır.

Türkiye’de insanların bırakın sosyal yaşama haklarını, fiziki yaşama hakları ellerinden alınmış durumdadır. Halkın bir kısmı recep tayyip erdoğan’ı peygamber sanmaktadır, polisin gözünü kan bürümüştür, içine düştüğü girdaptan çıkamayacağını bildiği için, eli kanlı liderinin sözünü dinlemeyi sürdürmektedir, çünkü aksi halde yargılanacağının bilincindedir

Bu insanlar son ümitlerini de yitirmeden önce, demokrasi ve özgürlüklerin simgesi haline gelmiş olan TAKSİM MEYDANI’na onlarla birlikte çıkacağınızı, tüm gezi direnişçilerini beklediğinizi belirten açıklamanızı yapın. Diğer tüm muhalefeti yanınıza alın, onlarla el ele tutuşun ve demokrasinin çok seslilik olduğunu, gerçek demokrasiye ulaştığımız gün herkesin kendi siyasetini yapabileceğini ama o güne kadar el ele olunacağını anlatın, açıklayın, HAYKIRIN…

Sayın Kılıçdaroğlu!

Deniz bitti, farkındamısınız?

Saygılarımla

Cüneyt Ayral

Şair – yazar

Reklamlar

Yorum bırakın

Filed under SİYASİ YAZILAR

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s