KAOS

Türkiye, RTE’nin başkanlık hevesleri ve yargılanma korkusu yüzünden yeniden bir kaosun içine sürüklendi.

Bizim, her şey olup bittikten sonra “tesbitini” yaptığımız bu durum, çok daha önceden, adım adım sosyal medyanın fenomeni Fuat Avni tarafından yazıldı ve açıklandı.

Fuat Avni’nin yazmış ve söylemiş olduklarının hepsi satır satır doğru çıkıyor, bu size garip gelmiyor mu?

Sarayı büyük olduğu için “büyük devlet” olduğu söylenen Türkiye Cumhuriyeti Devleti ne gariptir ki ne yapacağını, ne edeceğini gizleyememektedir…

Şükür ki gizleyemiyor diyorum, o da ayrı tabii, çünkü hiç olmazsa neyin ne zaman ne olacağını bilebiliyoruz ve şaşırıp kalmıyoruz…

Ama bu nemene bir büyük devlettir ki, kabile gibi yönetilmektedir!

* * *

HDP genel başkanı Selahattin Demirtaş’ın 7 Haziran seçimleri öncesinde başlattığı BARIŞ çağrısı, düzgün ve tutarlı davranışları, halkın nezdinde sevilmeye ve beğenilmeye, daha da ötesi güvenilmeye başlaması RTE’ı da, MHP’yi de ÇOK ama ÇOK rahatsız etti.

Hele hele HDP’nin, Türkiye Partisi olma yolunda hızla ilerlemekte olması ve 80 milletvekili ile “parti olarak” TBMM’ine girebilmesi, HDP dışında herkesi ÇOK rahatsız etti, çünkü Selahattin Demirtaş’ın ortaya çıkması, Türkiye’nin insan stokunun varlığını ve lidersiz kalmayacağını ayan beyan ortaya koydu.

Şimdi yaratılan KAOS’un temelinde yatan gerçeklerin başında HDP’den ve onun ürettiği siyasetçilerden kurtulmak var.

MHP’nin amansızca eleştirdiği AKP’ye, TBMM’inde sürekli destek veriyor oluşunun nedeni de bu.

Demode olmuş, hiç bir varlığı ve siyasi bilgisi olmayan Bahçeli, onun “milliyetçiliğinin” artık işe yaramadığını görünce, tabanından Kürt Milliyetçilerine kayma olur korkusu ile AKP’yi destekliyor, tabii bir yandan da olası bir erken seçimde, AKP’ye kayacağından korktuğu oyları “bak biz de onlardanız” edasıyla korumayı deniyor.

Bütün bunlar nafile… Türkiye barışı da başaracak, demokrasiyi de iyileştirecek, hukukun üstünlüğünü de sağlayacak, kuvvetler ayrılığına geri de dönecek.

Türkiye hırsızı da yargılayacak, suçluların hepsini bulup cezalandıracak. Bundan kaçısın bir tek yolu var, o da yaşarken ki tek değişmeyen gerçekle karşılaşmak, yani ÖLÜM !

* * *

AKP ve RTE birlikteliği, İŞİD ile savaşıyorum diyerek PKK’ya saldırmayı sürdürürse ki sürdürecek, o zaman İŞİD ile var olduğu bilinen işbirliğini belgelemiş olacak, çünkü çok uluslu bir yapısı olan PKK, İŞİD ile savaşıyor ve ona yapılan saldırılar, İŞİD mücadelesinde PKK’yı zayıflatıyor, hem lojistik ve cephane olarak, hem de bölünmüş cepheler olarak…

Bütün bu patırdı içinde devam eden koalisyon kurma çalışmalarının sonucunun ne olacağını herkes merakla bekliyor.

Bu koalisyonun kurulması, hem Türkiye’nin rahata ve huzura kavuşması için önemlidir, hem de özel olarak sabık başbakanın siyasi geleceğinin devamı açısından onu yakından ilgilendirmektedir.

Ama bir gerçek de var ki, Anayasa Komisyonu çalışmalarında 60 maddeyi yazmayı başaranlar, son dakikada “patrondan gelen emirle” pürüzü çıkartıp, masayı dağıtmışlardır.

Bugün de kendi geleceği için Türkiye’yi ateşe atan, kaosu körükleyen “patron”, yine son dakikada bir pürüz çıkartacaktır, çünkü sözünü dinlemeyen başbakandan kurtulmak istemektedir, aynı geçmişte Celal Bayar ile Adnan Menderes arasında olduğu gibi, onların da arasında şimdi bir “kim daha güçlü” savaşı söz konusudur. Burada iş AKP kongresine düşmektedir ki, orada da RTE’ye karşı çıkabilecek güç ve akılın bulunduğunu ben hiç sanmıyorum.

RTE en iyi ihtimalle kurulacak bir bakanlar kurulunun dağılımını beğenmeyip red etme yoluna gidebilir, ya da daha başka oyunlar sergiler.

Zaten koalisyon görüşmelerini yürüten ekibin içinde, ona tam bağlı isimler var ve onlar oyunun kurallarının talimatını çoktan almıştır, bunu da yakında Fuat Avni’den dinleriz ve memlekette neler olacağını öğreniriz.

Sessiz çoğunluğun yapması gereken tek şey, sesini yükseltmektir.

Her türlü demokratik platformda Türkiye için, AKP ve RTE’nin çizmiş olduğu yol haritasına karşı çıkmazsak, bu KAOS’un girdabında yok olur gideriz…

Reklamlar

Yorum bırakın

Filed under Fotograflar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s