BENİMLE FRANSIZ RİVİERASINI DOLAŞMAK İSTER MİSİNİZ?

2015-11-25 12.51.19 kopya

EĞER BENİMLE FRANSIZ RİVİERASINI DOLAŞMAK İSTERSENİZ, A CONCEPT TRAVEL ‘I ARAMANIZ YETERLİ. ELVAN HANIMIN YAZDIĞI TURU BURADA AKTARIYORUM.. BAKALIM BEĞENECEK MİSİNİZ?

KAÇ PARA MI? ONU A CONCEPT BİLİYOR, BEN ANLAMIYORUM O İŞLERDEN…

e-mail adresi : A CONCEPT / Elvan UZEL MATEO

elvan@aconcept-travel.consulting

1.gün :

Nice Havalimanında misafirlerimizin karşılanması ve özel aracımızla otelimize transfer.

Check-in işlemlerinin ardından kısa bir dinlenmeden sonra saat 16:00’da otelimizden ayrılıyor ve ünlü ressam Matisse’in evini ziyarete gidiyoruz.

Çok büyük bir arazide yer alan bu müzede Matisse’in paha biçilmez eserlerini görecek ve ressamın Fransız Riviera’sı ile olan öyküsünü Cüneyt Ayral’ın yorumlarıyla öğreneceksiniz.

Musee-Matisse-Nice kopyaMatisse Müzesi gezisinin ardından akşam yemeği için kent merkezine dönüyor ve kentin en ünlü ve leziz pizzalarının yapıldığı 3 restorandan birine gidiyoruz. Uzun yıllar İtalya’nın bir parçası olarak yaşamış olan Nice şehrinde pizza İtalya’dan farksızdır.

Geceleme otelimizde.

2.gün:

Otelde kahvaltının ardından, saat 9:30’da Monaco’da şehir turu için özel aracımızla hareket.

Lüks alışveriş mağazaları, muhteşem mimarisi ile sizleri etkileyecek bu şehirde öğle yemeğimizi de Café de Paris’de yedikten sonra İtalya’da bulunan San Remo kentine doğru 15:00’te hareket ediyoruz. Burada giyim eşyasından yerel tüketim malzemelerine ve hediyeliklere çok çeşitli ürünü Fransa’ya oranla daha ucuza satın alabileceksiniz.

San Remo şarkı festivalinin gerçekleştirildiği ünlü Ariston Sineması göreceğimiz mekanlar arasında.

San Remo limanında keyifli bir aperitif sonrası 19 :30’da sahil boyunu takip ederek akşam yemeğimizi yemek üzere Bordighera kentine doğru hareket ediyoruz.

Yemeğimizi Cüneyt AYRAL’ın müdavimi olduğu bir işletmede yiyeceğiz. 3 kuşaktır babadan oğula işletilen bu deniz ürünleri restoranında kusursuz 20151125_113306 kopyave son derece sıcak bir ağırlamanın yanısıra, yiyecekleriniz de aklınızda yer edecektir. Yemeğimize, İtalyanların ünlü Chianti şarapları eşlik edecek…

Yemeğin ardından, otelimize transfer ve hakedilmiş bir uyku otelimizde !

  1. gün:

Otelimizde kahvaltının ardından, kültür ve sanatla içiçe bir gün geçirmek üzere deniz kıyısından uzaklaşıp Nice’in sırtlarına, Saint Paul de Vence kasabasına doğru saat 9:00’da hareket ediyoruz.

Her bir taşından sanat akan bu kasabada, tipik bir ortaçağ mimari dokusunda yürüyeceğimiz dar arnakut kaldırımlı sokaklarda sağlı sollu sayısız artist atölyesi görebilir, sanatçıların kendileriyle sohbet edebilir, eserlerini atölye fiyatına edinebilirsiniz.

Bazı sanatçıların öykülerini Cüneyt AYRAL’dan dinleme ayrıcalığı da ayrı bir keyif unsuru…

Saat 12:00’de öğle yemeğimizi bu kentin girişinde bulunan çok ünlü bir restoranda yiyeceğiz. Bu restoranın gastronomik menüsünün yanısıra içinde ve muazzam manzaralı bahçesinde bulunan tüm sanat eserlerinin orjinal olması da en büyük özelliklerindendir.

20151125_124821 kopyaSaat 13:30’da Picasso’nun yaşayıp, kentin ekonomik işleyişine damgasını vurduğu Vallauris kasabasına doğru hareket ediyoruz.

Vallauris, Picasso’nun yol göstermesi ile toprak seramik tasarım ve üretimi üzerine yoğunlaşmış bir kasabadır. Kentin en eski atölyesini gezecek sanatçı ustalarından seramik sanatı üzerine değerli bilgiler edineceksiniz. Tek parça olarak üretilen işlerden de atölye fiyatına edinmeniz mümkün olacaktır.

Saat 15:30’da Antibes şehrine doğru hareket ediyoruz. Picasso müzesini ziyaret ettikten sonra Cüneyt AYRAL’ın bu kent ve Osmanlı tarihi hakkında anlatacaklarını dinleyerek eski kent sokaklarında, limana kadar keyifli bir yürüyüş yapıyoruz.

Saat 19:00’da hafif bir akşam yemeği yemek üzere Cannes şehrine doğru hareket edeceğiz.

Konaklama otelimizde.

4.gün:

Otelimizde kahvaltının ardından yürüyerek eski Nice’e doğru yola çıkıyoruz.

2015-11-26 12.51.57 kopyaEski Nice sokaklarında Cüneyt AYRAL’ın anılarını paylaşarak çok renkli bir yolculuğa çıkıyor, tanıdığı sanatçıların atölyelerine uğrayıp, bölgenin özelliği olan sarı taşlardan inşaa edilmiş binalar arasında yerel ürünler satan dükkanlarda molalar vererek.keyifle dolaşıyoruz.

Önemli duraklarımızdan biri zeyini ile ünlü yörenin zeytinyağı değirmenlerinden biri.

Zeytine dair her türlü ürünün yapılışını görebileceğiniz bu gezinin akabinde birbirinden leziz, zeytinli hardal, değişik aromalı yeşil ve siyah zeytin ezmeleri, çok çeşitli zeytinyağı türleri gibi yerel ürünleri tadacağız, dileyenler satın alabilirler elbette.

Serbest yiyeceğimiz öğle yemeğinden sonra saat 15:00’te bir başka kültür ve sanat kasabası olan Mougins’e doğru hareket ediyoruz.

Sayısız sanat galerisi ve ortaçağ mimarisinin tüm özelliklerini korumuş sokakları, sırtlarından göreceğiniz nefes kesen manzaraları ile Mougins’de vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız bile…

Akşam yemeğini Mougins’de yiyor ve akabinde otelimize dönüyoruz.

Konaklama otelmizde.

5.gün:

20151126_102709 kopyaBu kez otelimizden kahvaltı etmeden ayrılıyor ve Villefranche sur Mer kasabasının deniz kıyısındaki restoranlardan birinde bruch aldıktan sonra havalimanına hareket ediyoruz.

 

Reklamlar

Yorum bırakın

Filed under Fotograflar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s